Na trwającej niespełna dwadzieścia minut płycie zawarte są cztery spokojne utwory, oparte na ciepłym brzmieniu gitary akustycznej oraz głosie wokalisty, którego barwa świetnie komponuje się z całością. W minimalnie zaaranżowanych piosenkach pojawiają się też partie wiolonczeli w wykonaniu Marty Sawickiej, która swoją grą nadaje tym utworom specyficznego uroku. W tle słychać również delikatnie pulsujący bas (gościnny udział Piotra Sawickiego, znanego z zespołu Iowa Super Soccer).  Najważniejsza jest tu jednak melodia i klimat, co jest główna zaletą tego wydawnictwa.
Dzięki temu też muzyka Lemana nabiera bardzo intymnego charakteru.


„Sophisticated Point Of  View” to płyta bardzo delikatna i wyciszającą. W sam raz nadaje się na koniec upalnego dnia, kiedy można spokojnie usiąść w fotelu z lampką wina w ręku. Szkoda tylko, że trwa tak krótko. Zawsze jednak można ponownie nacisnąć przycisk „play”…
Leman Acousti
c – songwriter ze Śląska, w swoich piosenkach łączy nastrojowe brzmienie z autorskimi tekstami w języku angielskim, co sprawia, że zyskują one wymiar uniwersalny. Leman otrzymał nagrody i wyróżnia w kategoriach wokalista i instrumentalista na kilku przeglądach festiwalach w całej Polsce. W roku 2009 wystąpił na Festiwalu Maj Music oraz na OFF Festivalu, gdzie na scenie leśnej otwierał drugi dzień festiwalu. W roku 2010 Leman wydał dwie EP-ki, „Sounds of the Past” zawierającą pięć utworów z lat 2007/2008. Do utworu “Out of Sight” z tego wydawnictwa powstał teledysk. Druga EP-ka, „Whispers of Loneliness” zawiera cztery utwory łączące pełne brzmienie gitary akustycznej z bardzo delikatną elektroniką. Oba wydawnictwa do pobrania za darmo w dziale muzyka.
 


Leman Acoustic
Sophisticated Point Of View