Mimo dryfowania po morzu absurdu, scenariusz _Mody na Suknie_ jest precyzyjny i na swój sposób logiczny. Dialogi komponowane są w taki sposób, żeby zgadzały się z ekspresją aktorów (żeby nie użyć słowa „grą”) i ich otoczeniem. Pojedyncze kwestie są absolutnie i zamierzenie bezsensowne, ale w relacji ze sobą brzmią jak prawie normalna rozmowa. Przykład: Eric i Dana w gabinecie tego pierwszego. Dana: Udało mi się upolować na wyprzedaży tylne drzwi do Komarka! Nówki-sztuki. Eric: Może nie będę w temacie, ale czy nie nurtuje cię teoria strun? - Od harfy? - Dziecko, nie kokietuj ojca! - Przestań! Nawet nie wiem, czy nim jesteś.
U nas wszystko jest takie pomieszane. Następnym razem może okazać się, że jesteś moją zaginioną córką, która osiem razy ginęła, by odnaleźć się jako przyrodni brat wujka Ridża. Czyż nie jest tak?

Całość artykułu Jagody Janowskiej do przeczytania w nowym, dziesiątym już numerze Magazynu Krakowskich Filmoznawców – *_16 mm_* - dostępnego bezpłatnie – obecnie w siedzibie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej – Kampus UJ - a już wkrótce w wielu miejscach na terenie Krakowa – między innymi w:

"Wydziale Polonistyki":http://www.polonistyka.uj.edu.pl/
"Instytucie Amerykanistyki":http://www.iaisp.uj.edu.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=27&Itemid=229
"Instytucie Spraw Publicznych":http://www.isp.uj.edu.pl/
"Kinie Kijów":http://www.kijow.pl/
"Krakowskim Centrum Kinowym ARS":http://www.ars.pl/
"Kinie Pod Baranami":http://www.kinopodbaranami.pl/
"Kinie Mikro":http://www.kinomikro.pl/
"Kinie Agrafka":http://www.kinoagrafka.pl/
"Klubie Lokator":http://www.lokator.pointblue.com.pl/index.php
obu "Prowincjach":http://www.nowaprowincja.krakow.pl/

Spis treści oraz zapowiedź numeru do przeczytania "tutaj":http://splot.art.pl/aktualnosci/522/splot-poleca-16-mm

Zapraszamy do lektury!« powrót