Piątek (19.07.2013 r.): animowana czarna komedia Sklep dla samobójców to opowieść o smutnym miasteczku, gdzie ludzie nie czują przyjemności z życia. Fala samobójstw jest przerażająca, ale paradoksalnie ktoś wyczuł na tym świetny interes i założył sklep z akcesoriami dla samobójców. Wszystko szło jak po maśle, dopóki nie urodził się pewien nad wyraz wesoły szkrab. Czy w obliczu radości z życia rodzinnemu interesowi grozi bankructwo? Film Hasta la vista! To zdobywca wielu nagród. Obraz opowiada o tym, jak trzech niepełnosprawnych kumpli udaje się w szaloną podróż do Hiszpanii, by urzeczywistnić tam swoje seksualne fantazje. Nic nie może ich powstrzymać mimo że jeden jest ślepy, drugi na wózku inwalidzkim, a trzeci całkowicie sparaliżowany. Hiszpański niemy film Królewna Śnieżka: Inna historia w reżyserii Pablo Bergera. Film jest czarno-biały, a jego akcja rozgrywa się w Hiszpanii lat 20. minionego wieku.

Sobota (zatem 20.07.2013 r.): królować będą słynne obrazy światowego kina, po cyfrowej renowacji.
Sunset Blvd (1950) czyli Bulwar Zachodzącego Słońca – amerykański film noir w reżyserii Billy'ego Wildera, zawierający elementy dramatu, horroru i komedii. Jego tytuł pochodzi od nazwy słynnego bulwaru, ciągnącego się przez Los Angeles i Beverly Hills. Film opowiada historię gwiazdy kina niemego, której kariera upada. Próbując wrócić na ekran, główna bohaterka, Norma Desmond, związuje się z młodym scenarzystą Joe Gillisem. Kiedy on postanawia skończyć związek z Normą, ta strzela do niego. Moment przybycia policji Norma traktuje jako okazję do swego ostatniego aktorskiego występu. Pewnego razu na Dzikim Zachodzie czyli jeden z najlepszych filmów Sergio Leone i jeden z najlepszych westernów w historii gatunku. Big Lebowski: filmy o hippisach to rzadkość. A już film, w którym hippis odgrywa najważniejszą rolę, to zupełnie niewiarygodna sprawa. Jeffrey Lebowski postanawia odnaleźć swojego bogatego imiennika w celu uzyskania rekompensaty za zniszczony przez włamywaczy dywan.

Niedziela upłynie pod znakiem dokumentów. Dva nula: "Football to tylko wymówka", mówi wielu Czechów. Chodzenie na mecze dla jednych jest sposobem uwolnienia narastających codziennie pokładów agresji, dla innych to okazja do spotkania znajomych, by wspólnie kibicować ulubionej drużynie. Dla filmowców piłka nożna (przede wszystkim jeśli gra toczy się między dwoma praskimi klubami Sparta i Slavia) jest "wymówką" do sportretowania współczesnego, praskiego społeczeństwa. 

Láska v hrobě, czyli Miłość w grobie to film dokumentalny Davida Vondračka, który otrzymał najważniejszą nagrodę filmową w Czechach: Czeskie Lwy 2012 (w kategorii filmu dokumentalnego). Kolejny niezwykły dokument to kulisy życia gigantów rocka- Nazareth. Film ukazuje życie muzyków a więc trasy koncertowe, wywiady, nagrania oraz niezwykłą historie zespołu. Sugar Man to niezwykła, lecz prawdziwa historia rozgrywająca się w latach 70. Sixto Rodriguez wydał dwa albumy, które nie znalazły uznania wśród amerykańskiej publiczności. Rozwiązawszy kontrakt z wytwórnią płytową, prowadził normalne życie. Tymczasem w Republice Południowej Afryki jego muzyka zyskała ogromną sławę, a nazwisko stało się znane na równi z największymi gwiazdami rocka.


Program przygotowała Letnia szkoła filmowa Uherské Hradiště.