Muzyka Significant Time, którego skład tworzą: Signe Irene Time – wokal, Oyvind Dale – pianino, Anders Opdahl – bas i Raymond Lavik – perkusja, wywodzi się z wokalnego jazzu, ale czerpie inspirację z różnych gatunków, zwłaszcza z muzyki klasycznej oraz ze współczesnej improwizacji. Zespół znany jest z tendencji do eksperymentów w szerokim tego słowa znaczeniu: poczynając od odwracania tradycyjnych ról instrumentarium, na eksperymentach w materii czysto dźwiękowej kończąc. W rezultacie powstaje muzyka pełna energii i życia, którą można odebrać jako poszerzającą percepcję, a ekspresja muzyków i ich niezwykła umiejętność tworzenia niepowtarzalnej atmosfery przyniosły Significant Time spore uznanie ze strony rodzimej publiczności.


Fragment recenzji Piotra Rudnickiego z pierwszego występu grupy podczas tourné po Polsce, pochodzący z portalu http://jazzarium.pl:

"Naturalność i swoista wdzięczna niedbałość, z jaką Signe Irene wyśpiewuje swe połamane improwizowane wokalizy (do których wykonywania słowa niektórych utworów wydawały się być tylko pretekstem) w połączeniu z nieco chropawą, z grubsza ciosaną grą pianisty Øyvinda Dale'a wytworzyły tego wieczoru w Uchu klimat intymny, a jednocześnie zupełnie pozbawiony męczącej sztampowości, która tak razi przy występach innych jazzowych grup „typu kawiarnianego”.
Significant Time, choć wciąż mówimy o estetyce jazzowej, znacznie bliżej do punk-kabaretowej energii a'la Amanda Palmer i jej Dresden Dolls, tym bardziej, że kompozycje – prawie wyłącznie autorskie! -  potrafią nabrać dynamiki i rozimprowizować się w bardzo szybkim tempie. Owa niepoprawność ich autorskiego ujęcia idiomu wokalnej kameralistyki jazzowej jest w dużym stopniu urzekająca, a ponieważ w repertuarze Significant Time znalazły się utwory o różnych odcieniach stylistycznych – od ballad  po swing (singlowe niemal, żywe Nichols and Dimes), zebrani w gdyńskim Uchu słuchacze nie mogli narzekać na nudę."

TRASA KONCERTOWA:
25.10 Gdynia, Klub Ucho
26.10 Bydgoszcz, Bydgoszcz Jazz Festival
27.10 Aleksandrow Kujawski, klub Fado
29.10 Toruń, Klub Od Nowa
31.10 Koszalin, BeWuA
2.11 Poznań, Blue Note Jazz Club
3.11 Warszawa, Klub Tygmont
5,6.11 Krakow, Piec Art
8.11 Gliwice, Slaski Jazz Club