W lipcu Wojciech Smarzowski rozpoczął prace nad swoim najnowszym filmem, zatytułowanym „Róża z Mazur”. Podzielone są one na etapy, podyktowane zmianami pór roku. Obecnie trwają zdjęcia „jesienne”. Smarzowski zgromadził na planie plejadę znakomitych aktorów. Oprócz wspomnianych, Agaty Kuleszy i Marcina Dorocińskiego, na ekranie zobaczymy m.in. Jacka Braciaka, Kingę Preis, Szymona Bobrowskiego i Edwarda Lubaszenkę.

fot. Jacek Drygala

Akcja filmu rozgrywa się zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej. Opowiada o dramatycznych losach mieszkańców Mazur, którzy dla nowej władzy stali się ludźmi drugiej kategorii, niegodnymi udziału w budowie nowej wspaniałej rzeczywistości.
Oczami polskiego oficera AK oglądamy tragiczną walkę o życie i honor, narodu skazanego na zagładę przez dwa nacjonalizmy. Wydaje się, że w tak tragicznych czasach nie ma miejsca na miłość. Ta jednak przychodzi i daje nadzieję. Ale czy na długo…


fot. Jacek Drygala

Zgodnie z zapowiedziami dystrybutora - „Róża z Mazur” ma być filmem niezwykle poruszającym i ważnym, zarówno ze względu na dramatyzm losów głównych bohaterów, jak i z uwagi na ukazanie w pełnym świetle fragmentu naszej najnowszej historii, z którym nigdy dotąd nie zmierzono się tak otwarcie.


Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 20 lipca 2010reżyseria: Wojciech Smarzowski
zdjęcia: Piotr Sobociński (Junior)
grają: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Malwina Buss, Jacek Braciak, Kinga Preis, Szymon Bobrowski, Edward Lubaszenko
produkcja: WFDiF
gatunek: dramat
premiera: 2011                                                                                                       Więcej fotosów – w galerii poniżej