„Gdy Andrea zaczyna śpiewać, nastaje kojąca ciemność…”, „Jej muzyka wypełniona jest poezją i hipnotyzującą energią”. To tylko niektóre z określeń, na które można trafić w materiałach promocyjnych artystki. Słuchając piosenek Andrei szybko jednak dojdziemy do wniosku, że nie są to czcze słowa. Jej głęboki, przejmujący i zarazem bardzo kobiecy głos doskonale współgra z oszczędnymi, folkowymi utworami. Dużo w nich smutku i wspomnianej poezji, lecz również dużo czystego muzycznego piękna.

Swoje utwory wokalistka tworzy we współpracy z artystami z całego świata. Wśród nich znaleźli się między innymi: amerykański muzyk Gary Heffern oraz Richard Horowitz, autor ścieżki dźwiękowej do filmu „Pod Osłoną Nieba”(reż.
Bernardo Bertolucci), za którą został nagrodzony złotym globem. Jednak głównym muzykiem towarzyszącym Andrei jest pochodzący z Danii songwriter Jesper Lehmkuhl (Farmen).Fly Me by Andrea Schroeder


Obecnie Andrea koncertuje w całej Europie, w Pradze i Ljubljanie nagrywa swoją debiutancką płytę, która już wkrótce ujrzy światło dzienne. Warto dodać, że za realizację nagrań odpowiada Chris Eckman (Dirtmusic, Walkabouts), który po usłyszeniu głosu wokalistki sam zaproponował swoją pomoc. Poza produkcją zagra też partie niektórych instrumentów.
W oczekiwaniu na płytę warto posłuchać wydawnictwa składającego się z trzech utworów (utwory te powstały we współpracy z Hubertem Widmannem), które można pobrać tutaj  http://www.andreaschroeder.com/Gifts/MySkinIsLikeFire.zip. Zawarte na nim piosenki są swoistą zapowiedzią tego, co już wkrótce usłyszymy na debiutanckim albumie. Mam nadzieję, że wraz z premierą płyty Andrea zdobędzie w naszym kraju wielu fanów, podobnie jak ma to już miejsce w pozostałych krajach Europy.

Linki:

http://www.andreaschroeder.com
http://facebook.com/andreaschroedermusic
http://youtube.com/andreaschroedermusiczdjęcia: Jesper Lehmkuhl