Pod nazwą Klimt kryje się projekt Antoniego Budzińskiego, znanego z działalności w zespole Saluminesia. Wydany początkiem tego roku krążek „Agape” to jego druga pełna płyta. Tym razem muzyk proponuje nam wycieczkę w barwne rejony, wypełnione post rockowymi krajobrazami z domieszką folkowych pejzaży.
To, co wyróżnia tę płytę to lekkość, z jaką Budziński porusza się pomiędzy różnymi gatunkami i nurtami muzycznymi. Energiczne, gitarowe utwory przeplatają się tu z fortepianowymi i ambientowymi miniaturami oraz akustycznymi brzmieniami.

Choć płyta jest głównie instrumentalna, to pojawiają się na niej oszczędne wokale, szepty etc. Co ciekawe, większość z nich jest w naszym języku rodzimym. Muzyka na płycie jest bardzo melodyjna i przestrzenna, a dzięki świetnej produkcji całość brzmi bardzo dobrze. Nie ma tu miejsca na zbędne dłużyzny, większość utworów trwa ok. 4 minuty, a wszystko jest zagrane i zaaranżowane z dużą starannością.

„Agape” to płyta przemyślana i bogata w ciekawe brzmienia i melodie. Pełna kolorów i emocji. Słucha się jej z dużą przyjemnością. W sam raz na początek wiosny.


Klimt – „Agape”
Polskie Radio 2011