Village Kollektiv
Ten projekt działa już od niemal dekady! Został założony przez muzyków takich grup jak Kapela Ze Wsi Warszawa czy Masala. Po czterech latach działalności Village Kollektiv wydał swoją debiutancką płytę Motion Rootz Experimental, która otrzymała nominacje do  nagród: Fryderyka i Folkowego Fonogramu.
Muzyka generowana przez Village Kollektiv to pierwsza w Polsce fuzja elektronicznych dźwięków z „żywym” brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu.
Muzycy wykorzystują zarówno oryginalne ludowe melodie jak i inspirowane nimi swoje własne tematy muzyczne. Brzmienia breakbeat, electro, dub, drum’n’bass oraz polskie i bułgarskie melodie ludowe splecione są z gardłowymi dźwiękami z Syberii oraz śpiewem joik z północy Europy. Zespół można było zobaczyć m.in. w Berlinie, Wiedniu, Kijowie oraz Rydze – w klubach i na festiwalach. Zagrali również trzy koncerty w ramach największego festiwalu world music w latynoskim świecie – Ollin Kan w Mexico City.
Grupa w nowym składzie wystąpiła już m.in. w Edynburgu, na festiwalu Eurocultured w Manchesterze, Thames Festival w Londynie, Open Air w Gdyni czy na Reggae nad Wartą w Gorzowie Wlkp., a także na Thames Festival w Londynie.
www.myspace.com/villagekollektiv

Bethel
Dali ponad 150 koncertów na terenie całej Polski i poza granicami państwa.
W Krakowie zagrają jednak dopiero po raz pierwszy! Zespół powstał we Wrocławiu cztery lata temu. Grupa czerpie z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo.  
Bethel w 2010 wydał debiutancką płytę Muzyka Serc. Koncertowali z takimi kapelami jak Habakuk, Maleo Reggae Rockers, Sidney Polak czy Farben Lehre, byli wyróżniani na kilku przeglądach młodych talentów, występowali w programach telewizyjnych. Pora na wizytę w Krakowie!
www.myspace.com/bandbethel

Vladimirska
Ten zespół gra muzykę, którą nazywa „retro-cyrkowo-folkową”. Artyście inspiracje czerpią z różnych nurtów europejskiego folku, atmosfery starych cyrków i wędrownych teatrów. Vladimirska jest międzynarodowym zespołem z bazą w Krakowie (w kapeli są m.in. studenci UJ). Skład instrumentalny grupy to trąbka, akordeon, saksofon barytonowy oraz gitara. Muzyka zespołu jest intensywna i introspekcyjna, często melancholijna, ale potrafi być też nierzadko szybka i energetyczna. Ich UTWORY możecie kojarzyć chociażby z audycji „Magiel Wagli” Wojtka Waglewskiego i Fisza w radiowej Trójce.
www.myspace.com/vladimirska

Albert G. Wasilewski (poezja)
Rodem z Olsztyna, wyborem z Krakowa, urodzony, gdy Kurt Cobain grywał koncerty, a Związek Radziecki chylił się ku upadkowi, student I roku MISH (Uniwersytet Jagielloński). Idealista, ateista, egotyczny, nieogarnięty, metr dziewięćdziesiąt duszy dziecka. Z aspiracjami na przejęcie berła enfant terrible polskiej poezji.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, Pustki i Tres B. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał Niepokornych.

Bilety na koncert kosztują 15-20 zł.

Kolejna edycja Niepokornych – 18 maja (środa) – Juwenalia – Niepokorni, a na nich m.in. Indigo Tree, Muchy, Tres B, Don’t Ask Smingus i The Washing Machine!

ZAPRASZAMY!