Kammerflimmer Kollektief podczas trasy koncertowej wystąpią:

06.04 - Zielona Góra, Zielona Jadłodajnia
07.04 - Warszawa, Powiększenie
08.04 -  Kraków, RE
10.04 - Katowice, Hipnoza


wszystkie koncerty o godz. 20.00

Patronat medialny nad wiosenną trasą Kammerflimmer Kollektief sprawuje
Kammerflimmer Kollektief to niemiecka grupa z Karlsruhe, oryginalnie i wciąż nowatorsko łączy eksperymentalną elektronikę, improwizacje jazzowe i avant-popowe melodie, w światowych recenzjach stawiano ich płyty miedzy dokonaniami Johna Coltrane’a i Briana Eno.

Zespół założył Thomas Weber, dokoptował do składu kilku innych muzyków, m.in. genialnego kontrabasistę Johannesa Frischa. Ich wspólną grę na żywo mogliśmy podziwiać podczas dwóch tras koncertowych w Polsce oraz na OFF Festivalu 2008.  Z sześcioosobowego zespołu pozostał od kilku lat już na stale trzyosobowy kład: Thomas Weber (gitara, elektronika, fortepian, perkusja), Heike Aumüller (harmonia, śpiew, syntezator, flet) i Johannes Frisch (kontrabas).Kammerflimmer Kollektief
„Wildling“
Gusstaff Records
2010

Kto ma uszy niechaj słucha: niemieccy czarodzieje elektroniki i akustyki powracają z nowym albumem. Płyta "Wildling" wydana wiosna 2010 roku jest już ósmym albumem zespołu i pokazuje całkiem nowe oblicze tria z Karlsruhe, jak zwykle niemożliwe do zaszufladkowania. Z jednej strony są to piosenki, pełne melancholijnej mistyki i pięknych melodii, a z drugiej eksperymentalne poszukiwania elektroniczno-akustyczno-jazzowe, gdzieś miedzy jazzem i krautrockiem, awangardą i popem, piekłem i niebem. Tej płyty można słuchać głośno lub cicho, w fotelu, łóżku lub w kuchni  - najważniejsze, by naprawdę słuchać.
Tracklista:

01. Move Right In
02. Silver Chords
03. Aum A Go-Go
04. In Transition (Version)
05. Spookin' The Horse
06. Blind
07. Rotwelsch
08. Time Is The Fire In Which We Burn
09. Cry Tuff
10. We Paint The Town Beige
11. There's A Crack In Everything
12. Milte Hi Ankhen (aka Bird In Hand)


http://www.kammerflimmer.com