Tym razem określenie „międzynarodowy” nie zwiastuje publiczności spotkania ze sztuką europejską czy dalszą a jedynie to, że dziewięć najlepszych polskich spektakli tego sezonu walczy o uznanie międzynarodowego jury. Towarzyszą im pokazy licznych przedstawień krakowskich teatrów oraz przegląd twórczości reżyserów najmłodszego pokolenia. Zainteresowanie festiwalem jest ogromne – bilety na najciekawsze realizacje wyprzedały się błyskawicznie. Wśród tych najbardziej rozchwytywanych są _/A/pollonia_ Krzysztofa Warlikowskiego z TN Warszawa, _Persona. Marylin_ Krystiana Lupy Teatru Dramatycznego z Warszawy i dwa spektakle Grzegorza Jarzyny: _Między nami dobrze jest_ i T.E.O.R.E.M.A.T z TR Warszawa.

Program festiwalu jest, tak jak poprzednio, bardzo intensywny i oczywiście trudno sobie wyobrazić „zaliczenie” go w całości.
Pokazom spektakli towarzyszą codzienne panele z twórcami oraz możliwość spotkania się z nimi na czacie. Gośćmi festiwalowego foyer (Pawilon Wyspiańskiego, wt-nd, godz.12.00, wstęp wolny) będą m.in. Grzegorz Jarzyna, Dorota Masłowska, Piotr Cieplak, Jerzy Trela, Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski. Tematy dyskusji, jak na Boską przystało, zatoczą krąg wokół kwestii tożsamości, transcendencji, ofiary, życia i śmierci. Panel z młodymi reżyserami poprowadzi w sobotę Łukasz Drewniak.

Chętni do spotkania z twórcami na czacie powinni odwiedzać portal inetria.pl codziennie o godzinie 12.30. Czatować zgodzili się m.in. organizatorzy festiwalu Bartosz Szydłowski i Magdalena Sroka oraz Grzegorz Jarzyna, Rafał Maćkowiak, Barbara Wysocka, Jacek Poniedziałek.

Dokładne informacje na temat spektakli festiwalowych, programu i imprez towarzyszących na stronie festiwalowej: "www.boskakomedia.pl":http://www.boskakomedia.pl/


2. Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia
Kraków, 7-14 grudnia 2009
« powrót