Halfway Festival to kameralny festiwal poświęcony szeroko pojętej muzyce songwriterskiej i folkowej. Jak piszą sami organizatorzy:  Kameralność jest naszą siłą i atutem - naszym programem. Mamy niewielki amfiteatr z doskonałą akustyką i znakomitą publiczność, która przyjeżdża do Białegostoku z całej Polski (i nie tylko). Zapraszamy artystów, którzy nie tylko zagrają koncert, ale i "będą" z naszą publicznością. Bo podczas Halfway Festival nie chodzi tylko o muzykę, ale o to, by ta muzyka była blisko publiczności, a publiczność blisko muzyki. Nasi goście spotykają się z fanami, podpisują płyty, robią zdjęcia, a także... piją wspólnie piwo podczas after party, które jest otwarte dla wszystkich – muzyków i publiczności. Nie mamy skomplikowanego regulaminu, nie stawiamy barierek między sceną a publicznością. Zespołom pozwalamy grać tak długie sety, jak im się podoba. Bisy są obowiązkowym elementem festiwalu. Artyści odwdzięczają się świetnymi koncertami, które nierzadko zawierają elementy absolutnie niepowtarzalne, wyjątkowe, a także nieprzewidywalne. Nie chcemy się z nikim ścigać, prężyć muskułów. Zawsze będziemy festiwalem kameralnym z autorskim, może trochę nieoczywistym lajnapem. Na nasz festiwal zapraszamy artystów, których lubimy. Chętnie korzystamy także z podpowiedzi i sugestii naszej publiczności.

Dotychczas miały miejsce trzy edycje festiwalu, podczas których zagrali m.in. Local Natives, Phosphorescent, My Brightest Diamond, The Mountain Goats, Emiliana Torrini, Lisa Hannigan, SoKo, Sóley, Great Lake Swimmers, Sivert Høyem, Woven Hand, Under Byen, Sin Fang, Martin Hall.

Halfway Festival 2015 odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2015 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.


Goście tegorocznej edycji festiwalu:Sharon Van Etten – od wielu lat związana z brooklyńską sceną muzyczną.
Wspierała wokalnie The Antlers na płycie "Hospice", supportowała m.in. The National i Nicka Cave'a, ale w 2014 roku płytą "Are We There" udowodniła, że znalazła swoje miejsce na muzycznej mapie – nie tylko Nowego Jorku. Płyta zebrała znakomite recenzje i znalazła się wysoko w różnych muzycznych podsumowaniach 2014 roku. Sharon dotychczas nagrała 4 płyty. Od kilku lat związana jest z niezależną wytwórnią Jagjaguwar.

Strona artystki: http://www.sharonvanetten.com
Facebook: https://www.facebook.com/SharonVanEttenMusic


Vök to islandzkie trio, które powstało zaledwie dwa lata temu, szybko zyskując fanów na całym świecie. Andri, Margret i Ólafur tworzą ciekawą mieszankę indie electro, dream popu z islandzkimi naleciałościami. Grupa wiosną wydaje swoją debiutancką płytę.

Facebook: https://www.facebook.com/Vokband/timeline


Moddi czyli bosonogi norweski śpiewak. Samouk, pozytywny wariat, który mocnym głosem śpiewa natchnione pieśni, wierząc, że uczni świat lepszym. Gra na gitarze, akordeonie, fortepianie i tworzy piękne klimatyczne muzyczne opowieści. W czasie koncertów wspiera go wiolenczelistka Katrine.

Strona artysty: http://www.moddi.no
Facebook: https://www.facebook.com/moddimusikk


Jóga – Kamil i Rafał uwielbiają Björk, dlatego tworząc nazwę dla swojego zespołu, inspirowali się jej piosenką. Kamil i Rafał mieszkają na Śląsku, znają się z piaskownicy. Wspólnie tworzą jednak od niedawna. Pochodzą ze Śląska, ale myślami są na Islandii. I swoją Islandię chcą nam pokazać w swojej muzyce. Bardzo oszczędnej, ale i bardzo sugestywnej. Choć pełnowymiarowy debiut jeszcze przed nimi (pracują nad płytą), to można powiedzieć, że są jednym z ważniejszych polskich muzycznych odkryć ostatnich miesięcy.William Fitzsimmons - amerykański songwriter z długą brodą. Psychoterapeuta, który muzykę traktuje jako element komunikacji i swoistej terapii. Rodzinny dom Williama pełen był muzyki i przeróżnych instrumentów. Jego niewidomi rodzice muzykę traktowali jako bardzo ważny element komunikacji z synem. Nic dziwnego, że William Fitzsimmons po kilku latach pracy jako psychoterapeuta powrócił do muzyki. Debiutował w 2005 roku bardzo intymną płytą "Until When Wa Are Ghosts". Tworzy emocjonalną muzykę z bardzo osobistymi tekstami. Jego płyty w dużym stopniu są kameralną opowieścią historii rodzinnej. Utwory "Passion Play" i "Please Don't Go" zostały wykorzystane przez twórców serialu "Chirurdzy". William Fitzsimmons nagrał dotychczas 5 płyt. Ostatnia "Lions" ukazała się wiosną 2014 roku. Muzyk do Polski przyjedzie z USA tylko na ten jeden koncert. Towarzyszyć mu będzie 3-osobowy zespół.

Strona artysty: http://williamfitzsimmons.com
Facebook: https://www.facebook.com/williamfitzsimmons


Maggie Bjorklund – duńska mistrzyni gry na pedal steel, która znana głównie jest w swoim rodzinnym kraju i w... USA. Współpracowała m.in. z Jackiem White, Markiem Laneganem czy członkami grupy Calexico. Na swojej drugiej płycie "Shaken", która ukazał się jesienią 2014 roku, skompletowała znakomity super band. Pomagali jej: Jim Barr (Portishead), John Parish, Kurt Wagner (Lambchop). To bardzo osobista płyta, która jest zapisem doświadczenia związanego ze śmiercią matki duńskiej instrumentalistki. Maggie tworzy wyjątkową, stylistyczną mieszankę muzyczną. Znajdziemy w jej utworach elementy americana, folku, contry, indie rocka, psychodelii, a nawet dość mrocznego popu. Maggie do Polski przyjedzie po raz pierwszy z towarzyszeniem zespołu.

Strona artystki: http://maggiebjorklund.com
Facebook: https://www.facebook.com/maggiebjorklund?fref=photoZespół The Antlers będzie kolejnym gościem Halfway Festival Białystok 2015. Peter Silberman, Michael Lerner i Darby Cicci przylecą bezpośrednio z NYC, specjalnie na ten jeden koncert. Zagrają na zakończenie festiwalu, w niedzielę 28 czerwca 2015 roku. W czerwcu ubiegłego roku ukazała się ich piąta płyta - "Familiars". Jesienią zespół wyruszył w trasę po Europie. Byli blisko, w Pradze, Wiedniu, Berlinie. Do Polski nie dotarli, choć przecież wielu fanów pamięta ich katowicki koncert podczas Off Festival 2012.  Jednak co się odwlecze....


Oficjalna strona: http://antlersmusic.com
Facebook: https://www.facebook.com/TheAntlersHalfway Festiwal jest organizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Białystok przez Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku. Współpraca merytoryczna
i programowa Artur Mrozowski - KK TAKK.


Karnety można rezerwować tutaj: http://karnetynahalfway.oifp.eu


Zapraszamy!