Horyzont - MTG PrintArt. Kraków - Katowice 2012
wystawa czynna od 15 września do 2 października 2012
Rondo SztukiHorst Bartnig

Wystawa jest częścią większego projektu Międzynarodowego Triennale Grafiki PrintArt Kraków–Katowice 2012, które z kolei odbywa się w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie 2012 i jest imprezą cykliczną zapoczątkowaną w 2007 roku, organizowaną przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.
Celem tej imprezy jest zaprezentowanie dokonań w grafice światowej na przestrzeni ostatnich trzech lat, poprzez ukazanie jej odkrywczego i nowatorskiego charakteru. Artyści zaproszeni do udziału rozciągają swoje artystyczne poszukiwania pomiędzy mistrzostwem warsztatowym, a nowymi mediami sztuki. Współczesna grafika jako jedno z mediów, którymi posługuje się sztuka współczesna zachowuje swój indywidualizm dzięki charakterystycznej konstrukcji komunikatu wizualnego, będącego nośnikiem określonych treści, emocji i refleksji.


Taichi Kodama

Zakres wystaw powiązanych z Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie zakreśli o wiele szerszy horyzont, ponieważ obejmie prezentacje w Oldenburgu, Wiedniu, Falun i Istambule (2013)

kurator: Darek Gajewski

Wernisaż: 15 września, godz. 17.00
wstęp wolny