Poruszając się w rejonach glitchu i minimalizmu, Płucienniczak powołał do życia unikalny język parapoetycki, który doskonale radzi sobie w zmiennym, niestabilnym środowisku internetowym. Posługując się swoimi wynalazkami, autor generuje, a następnie przetwarza uzyskane treści by uraczyć nas m.in. malowniczymi, uszkodzonymi fraktalami traktującymi o byciu-w(obec)-sieci, zapośredniczonym przez nierozpoznawalne dyskursy.

E-book dostępny jest całkowicie za darmo na stronie:
http://www.ść-ch.pl/marsz_na_rom.html gdzie można pobrać go w formatach PDF, EPUB i MOBI, a także czytać online.Fragmenty e-booka na Niedoczytania.pl: http://niedoczytania.pl/przedsmak-piotr-puldzian-plucienniczak-marsz-na-rom-hub-wydawniczy-rozdzielczosc-chleba-18-maja-2012/

Polecamy także Państwa uwadze krótki, żartobliwy film o autorze: http://youtu.be/Fr5rmWUxRl0
oraz wideorelację z premiery: http://youtu.be/wpXXsgDu_Bc

Wybrane opinie o książce:


Tomik poetycki „Marsz na ROM” Piotra Puldziana Płucienniczaka to zbiór zaszyfrowanych, krótkich form poetycko-wizualnych.
Próbki tekstu na zasadach muzycznego samplowania tworzą oderwaną od jednoznaczności multinarrację. Znajduje się tu zarówno sprytnie wpleciona krytyka współczesności: polityki, literatury, społeczeństwa Sieci, jak i relacja kondycji życia scyfryzowanej rzeczywistości; uderzają ilustrowane teksty dotyczące odchyleń i społecznych patologii, obok których dla równowagi pojawiają się minimalistyczne formalnie erotyki.
(…)
Tom Płucienniczaka to jednak coś więcej niż tylko zbiór usterek. Zgrzytliwe nieprawidłowości zapisu uzyskiwane poprzez zakłócenie zero jedynkowego bodźca lub błędy oprogramowania (bugi) nie wynikają z omyłkowo utworzonego kodu źródłowego. Poszarpane teksty to metoda pracy autora, służąca oddaniu charakteru rozchwiania i niejednorodności języka internetowego i wirtualnej rzeczywistości (VR).


Małgorzata Dawidek Gryglicka, artystka wizualna, teoretyczka sztuki

„Marsz na ROM” utrzymany jest w duchu interaktywnego minimalizmu: żywioł cyfrowy nie jest tu przywołany bezpośrednio w warstwie operacyjnej utworu, podlega jednak konsekwentnej tematyzacji i estetyzacji, przekraczając wręcz granicę sprzężenia w przywołaniach cyfrowo-internetowo-cyberpoetyckiej codzienności.


Mariusz Pisarski, redaktor serwisu Techsty.art.pl


Oglądanie stron pornograficznych i ściąganie zhakowanych programów doprowadziło w końcu, bo i nie mogło być inaczej, do przewlekłego zapalenia tchawicy. Formatowanie pomogło w jakimś stopniu, bo kurek się odetkał, ale pojawiło się rozsianie twarde, arterioza i artretyzm. Przyglądając się tym terminom z boku widać, jak mocno uwikłane są w pewną estetykę. Art, a.r.t. i 8r7 znaczą w gruncie rzeczy to samo. Pomyłka podniesiona została do kwadratu.

Roman Bromboszcz, poeta cybernetyczny


Piotr Puldzian Płucienniczak
(1984 - ?) – socjolog, komunista, twórca elektronowy. Element grupy Cichy Nabiau, długoletni reaktor domuSzkockiego [RIP]. Bezsens postępu technologicznego pcha go ku neoluddyzmowi.
Zalogowany w Krakowie.


Patroni medialni:
E-splot - http://e-splot.pl/
Artliteria.pl - http://artliteria.pl/
Lineout.pl - http://lineout.pl/
Liternet.pl - http://liternet.pl/
Techsty.art.pl - http://techsty.art.pl/