Casanova mieszka na dziesiątym piętrze. Mieszkanie jak mieszkanie. Casanova jak Casanova, ma tiszert z napisem „Casanova”, siedzi przy komputerze i nie odrywa od niego wzroku.

CASANOVA

W ogóle się nie odzywasz ostatnio co jest z tobą ziom?


MIKI

Nic.


CASANOVA

Jak to nic to czemu się nie odzywasz? Przecież byśmy popykali sobie w coś w necie na piwo byśmy poszli może albo pizzę. Albo chociaż na zapiekankę nie? No jak można się tak ciągle nie odzywać co jest z tobą ziom? Taki cichy się zrobiłeś ostatnio że chłopaki mi piszą że już cię mają inaczej w komórce że cię inaczej wpisują w komórkę. Cichy Don cię nazywają teraz bo ty taki jesteś wiesz? Do nikogo się nie odezwiesz ze starymi znajomymi się nie spotkasz w dupie masz wszystkich najwyraźniej. No to weźże powiedz w końcu co u ciebie? Co słychać co? Co tam?


MIKI

Nic.

Zerwałem z Agatą.


CASANOVA

Jak to zerwałem z Agatą? Z Agatą zerwałeś?


MIKI

Zerwałem.


CASANOVA

Z Agatą?


MIKI

Z Agatą.


CASANOVA

No to ładnie.Pauza. Pauza. Pauza.MIKI

A co u ciebie?


CASANOVA

Nic. No widzisz no pykam sobie w necie piwo piję jem pizzę z Telepizzy. Na Gadu-Gadu daję czadu z taką jedną. Chciałem z nią na skajpie ale ona nie ma kamerki nawet to bez sensu. I pykam sobie no zobacz widzisz? Taka gra „Seven Sins” to po angielsku oznacza siedem grzechów ale to wcale nie chodzi o siedem grzechów tylko co najwyżej o dwa a przede wszystkim o jeden bo w tej grze chodzi o to że posuwasz panienki ruchasz laski po prostu albo tak je ruchasz albo zobacz widzisz? Tak je ruchasz albo tak albo robisz im minetę i chodzi o to że one mają mieć orgazm totalną ekstazę i to jest po prostu twój jedyny cel i przy tym masz no zobacz widzisz? Taki jakby stan twój psychiczny czy jesteś wyluzowany czy już trochę podkurwiony bo chodzi o to żeby cię nie popierdoliło kompletnie przy tym pierdoleniu. Najpierw zaczynasz że jesteś sprzedawcą w sklepie z ciuchami i ruchasz te laski w przymierzalniach albo na wystawie to zależy od konkretnej laski. A potem przenosisz się do klubu i to jest drugi lewel i trudniej jest dogodzić tym laskom a potem to już ruchasz całe miasto. Na końcu można wyruchać nawet cały świat ale do tego jeszcze nie doszedłem. Za bardzo się wkurwiam. Po prostu te laski strasznie mi do ucha peplają ja wtedy po prostu wiesz nie mogę para z uszu mi wychodzi no i wiesz. Kończy się apopleksją i ciągle jestem na tym trzecim lewelu na tym miejskim bo nie mogę bez wkurwu przeruchać jednej laski bo ona tak pepla że wiesz. No ja to znam ziom na pamięć to co ona gada już tyle razy ją podchodziłem. No i ona tak gada pokażę ci jak ona gada. Słuchaj. 


- fragment sztuki Miki mister DJ
 

 

Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych
Mateusz Pakuła
Wydawca: Fundacja SPLOT
Kraków, 2010
Projekt graficzny: Tomasz Żyłko
Rysunki: Michał Korchowiec

Cena: 34 zł


Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych na półkach SPLOT-SKLEPU >>

Więcej informacji o książce Mateusza Pakuły Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych >>

Wywiad z Mateuszem Pakułą >>