Po przesłuchaniu krążka trudno nie zgodzić się ze słowami wokalistki. Augusta to kolejny krok naprzód w budowaniu własnego, specyficznego stylu przez zespół, na czele którego stoją: Maciej Zakrzewski oraz Joanna Piwowar-Antosiewicz (dołączyła ona zaraz po odejściu Natalii Grosiak). To oni są kompozytorami wszystkich utworów na krążku, w dodatku Joanna napisała też teksty piosenek. Skład Digit All Love uzupełniony jest o sekcję smyczkową i rytmiczną. To wszystko składa się na oryginalną mieszankę trip-hopu i elektroniki, przeplatanej brzmieniem skrzypiec czy altówki.


 

Na „Auguście” znajdziemy dziewięć oryginalnych kompozycji utrzymanych w dość mrocznym i dusznym klimacie, który jest równoważony delikatnym śpiewem Joanny.
Dzięki temu kontrastowi poszczególne utwory nabierają bardzo melancholijnego i pastelowego odcienia. Album charakteryzuje się bogactwem brzmień i aranżacji. Muzycy umiejętnie balansują pomiędzy różnymi stylistykami, od wspomnianego już trip-hopu po wycieczki w stronę dark-electro czy nawet muzyki stricte klasycznej. To wszystko tworzy ciekawy kolaż zarówno brzmień, melodii, jak i nastrojów. Nie jest to płyta łatwa w odbiorze, ale z każdym kolejnym przesłuchaniem odkrywa przed słuchaczem swoją muzyczną głębię. 


Digit All Love – Augusta
Mystic 2014