W notatce dołączonej do płyty można przeczytać, że projekt ten to spotkanie diaskopowych wizualizacji, elektroniki, field recordingu z brzmieniem muzyków z Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej i Sztetl. Punktem wyjścia jest obserwacja form i kształtów, kolorów i dźwięków. Improwizacja, kompozycja, pejzaż dźwiękowy, humor, bajkowe narracje – na przecięciu tych elementów gra właśnie Flora Quartet.

Tworzą go Marcin Dymiter aka emiter – producent muzyczny, który porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu, a także Piotr Janiec, tubista współpracujący z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów", członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, Tomek Stawiecki – klarnecista i saksofonista, pochodzący z Sejn, związany z ośrodkiem "Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów", członek zespołu "Sztetl" eksplorującym archaiczne i mało znane utwory mistrzów tradycyjnej muzyki klezmerskiej oraz Małgorzata Wawro – artystycznie, wizualnie i sentymentalnie związana z zespołem, tworzy i realizuje projekty audiowizualne, organizuje koncerty i przedsięwzięcia artystyczne.

Ich debiutancki album zatytułowany trafnie „Muzikka Organika” składa się z pięciu idealnie pasujących i przenikających się nawzajem części, które tworzą jedną spójną całość, złożoną z odgłosów natury, szumów, trzasków oraz mechanicznych odgłosów.
Gdzieniegdzie pojawiają się strzępki melodii granych na klarnecie lub tubie.

Słuchając tej płyty, z łatwością przeniesiemy się myślami na łąkę, gdzie leżąc nocą wśród gęstej trawy i wpatrując się w gwieździste niebo można wysłuchiwać odgłosów natury oraz dźwięków kosmosu, które współbrzmią w całkowitej harmonii.

Zazwyczaj podobne eksperymenty dźwiękowe wrzuca się do szufladki typu ambient czy field recordings. Flora Quartet, choć mocno czerpie z tych nurtów, to jednak poza nie wykracza, dzięki czemu ich organiczna muzyka to prawdziwy majstersztyk, utkany z dźwięków otaczającego świata.Flora Quartet – Muzikka Organika
Gusstaff Records 2015