Halfway Festival (W połowie drogi) to przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitet Kultury Takk projekt, mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej.To dwa różne, ale połączone jedną ideą festiwale – Songwriting Op!Era Festival i Op!Era Folk Festival – które pozwolą spotkać się miłośnikom muzyki niezależnej w połowie drogi między tradycją europejską, amerykańską i wschodnioeuropejską. Pierwszy z festiwali odbędzie się w terminie 9-10 czerwca 2012, drugi trzy tygodnie później 29 czerwca – 1 lipca 2012.


Białystok to jedno z największych miast w Polsce. Stolica Podlasia, regionu charakteryzującego się specyficznym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością form i umiejętnością połączenia prostego, surowego życia z nowoczesnością. To także bardzo ważne centrum, łączące tradycję zachodnio- i wschodnioeuropejską. Miejsce, w którym na co dzień przeplatają się wpływy kultury polskiej, rosyjskiej, białoruskiej, litewskiej i ukraińskiej. W połowie drogi pomiędzy Unią Europejską a krajami wschodniej Europy. Dlatego ten festiwal będzie prezentacją różnych kultur i tradycji. Zarówno Songwriting Op!Era Festival jak i Op!Era Folk Festival mają przyciągnąć do Białegostoku różnorodnych artystów, zarówno z zachodniej, jak i wschodniej Europy.
Wszyscy spotkają się „w połowie drogi” w Białymstoku.

Najważniejszym elementem w czasie tych kilku czerwcowych dni będzie spotkanie - z naturą i niezwykłym krajobrazem oraz różnych osób, różnych kultur, doświadczeń. Kameralność imprezy oraz miejsce (amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej, około 600 miejsc) gwarantuje, że liczyć się będzie tylko publiczność, artyści i ich muzyka.

Festiwal różni się od innych tego typu imprez tym, że zarówno wykonawcy, jak i publiczność będą blisko siebie, niemal na wyciągnięcie ręki. Bez strefy VIP, barierek, ogrodzeń, niepotrzebnych zakazów i nakazów. Po koncercie będzie można nie tylko zakupić płyty, wziąć autograf, ale także porozmawiać, wymienić się opiniami czy zwyczajnie napić się piwa. To projekt globalnej społeczności, która porozumiewa się poprzez muzykę. Halfway Festival to święto wszystkich, którzy chcą poprzez muzykę opowiadać o świecie. Blisko ludzi, blisko muzyki.


ARTYŚCI:
Chłopcy Kontra Basia, FolkRoll, Great Lake Swimmers, Hall Martin, Haydamaky, Lech , Kapela ze Wsi Warszawa, The Loom, Low Roar, The Mountain Goats, Oblomov Vasya, Orlova Alina, Sébastien Schuller, Sin Fang, Sun Kil Moon, Woven Hand

Organizator Festiwalu: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki
w Białymstoku
Koordynacja programowa: Komitet Kultury Takk


Strona festiwalu: http://halfwayfestival.com
Bilety można zakupić na portalu: https://www.bilety24.pl

patronem medialnym festiwalu jest


Halfway Festival nie kończy się na koncertach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy zapraszamy do kontynuowania zabawy w miejscach zaprzyjaźnionych z naszym wydarzeniem.

Pub Fiction umiejscowiony na ulicy Suraskiej 1 zaprasza po koncercie na afterparty. W kuluarach tego miejsca będzie można zapoznać się i porozmawiać z wieloma artystami, oglądanymi i słuchanymi tego samego dnia wcześniej, na deskach Amfiteatru. Nie wykluczone są niespodzianki muzyczne. Ponadto, po okazaniu biletu, cena piwa będzie wynosiła pięć, a nie siedem złotych. Podstawowe drinki z asortymentu też będą tańsze i to o trzy złote, czyli będą kosztować złotych siedem. Reszta asortymentu, wykluczając wyroby tytoniowe, będzie tańsza o dziesięć procent.

Kawiarnia Labalbal przez cały dzień będzie oferowała dwudziestoprocentową zniżkę na cały swój asortyment! Daje to doskonałą okazję do wypróbowania najlepszej kawy w mieście, podanej z domowy ciastem, zjedzenie wyśmienitego obiadu, a nawet sięgnięcie po jedno piwo lub dwa.
Najbliżej piechotą będzie do Kawiarni Białostockiego Teatru Lalek. Tam bilet uprawnia nas do dziesięciu procent zniżki, również nie wliczając w to papierosów.
Taka sama zniżka będzie obowiązywała w Pubie Alchemia, mieszczącym się na ulicy Lipowej 4.
W sprawnie zagospodarowanych podziemiach wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku znajduje się Pub Kotłownia, gdzie festiwalowy bilet zagwarantuje piwo w cenie pięciu złotych oraz wszystkie drinki o dwa złote taniej, a ceny reszty asortymentu obniży o dziesięć procent.
Atrakcyjną ofertę noclegową proponuje Hostel Podlasie mieszczący się przy alei J. Piłsudskiego 7B. Kosz jednej doby to jedyne 18 zł.
Najlepsze hotelowe warunki proponuje Hotel Cristal przy ulicy Lipowej 3/5. 130 złotych za osobę, w pokoju dwuosobowym, oraz 160 zł za pokój jednoosobowy są cenami specjalnie przygotowanymi uczestnikom festiwalu.
Zaprzyjaźnionym punktem na mapie Białegostoku jest także Hotel Podlasie przy  ulicy 27 lipca 24/1, który jako sponsor festiwalu również oferuje korzystne warunki noclegowe.

Zniżki (za okazaniem biletu):
Pub Fiction : 5 zł piwo z nalewaka, podstawowe drinki 7 zł, reszta asortymentu – 10%
Kawiarnia Labalbal: cały asortyment – 20%
Kawiarnia Białostockiego Teatru Lalek: cały asortyment – 10%
Pub Alchemia: cały asortyment – 10%
Pub Kotłownia: 5 zł piwo z nalewaka, wszystkie drinki – 2zł, cały asortyment – 10%
Hostel Podlasie: doba hotelowa 18 zł
Hotel Cristal: pokój dwuosobowy 130 zł/osoba, pokój jednoosobowy 160 zł.
*Wszystkie wyżej wymienione promocje nie dotyczą wyrobów tytoniowych.


Źródło: materiały organizatora