Śląski festiwal, który od wielu już lat z powodzeniem buduje swoją markę, w tym roku nie obniża poprzeczki. Jak zwykle organizatorzy przygotowali cykl koncertów – artystów i zespołów, które wyróżniają się oryginalnością i bardzo wysokim poziomem artystycznym. Wśród tegorocznych atrakcji warto wymienić chociażby amerykańskich folkowców Fleet Foxes, których ostatni album zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz – również pochodzącego z USA – Billa Callahana, songwritera obdarzonego charakterystyczną barwą głosu.


Fanów klimatycznych, elektronicznych brzmień z pewnością ucieszy koncert M83, francuskiego projektu kierowanego przez Anthony`ego Gonzaleza, który w swojej twórczości swobodnie nawiązuje do muzyki lat 80. Nie zabraknie również legendy krautrocka, czyli grupy Faust oraz Jane Birkin, która wystąpi w towarzystwie japońskich muzyków.

Z dużym zainteresowaniem spotka się też z pewnością występ Stephena Malkmusa, lidera grupy Pavement, który wystąpi w ramach swojej trasy koncertowej promującej jego najnowszy solowy album zatytułowany „Mirror Traffic”.

Na koniec warto dodać, że bilety na wydarzenia festiwalu Ars Cameralis są w bardzo przystępnych cenach. Będzie je można nabywać od 19 września poprzez portale www.ticketpro.pl oraz www.ticketportal.pl.
Zapraszamy!PROGRAM


7 XI The Glitch Mob
8 XI Faust
10 XI Jane Birkin
sings Serge Gainsbourg Via Japan
12 XI Bill Callahan/Stranded Horse
13 XI Concerto Köln
13 XI Fleet Foxes/Alela Diane
14 XI Projekt Hadrony & AUKSO
15 XI Spektakl „Kazimierz i Karolina”
16 XI Charles Bradley
18 XI John Grant
19 XI El Guincho
25 XI I got you on Tape
26 XI Wystawa Collier Schorr
27 XI M83
28 XI Stephen Malkmus
29 XI Spektakl „Szwoleżerowie"


Festiwal Ars Cameralis
1-28 listopada 2011

Więcej informacji na: http://cameralis.art.pl